Jak odnieść sukces na portalach społecznościowych?

Image: 

sukces w mediach społecznościowych

Oddziaływanie na potencjalnego klienta na mediach społecznościowych jest obecnie fenomenem analizowanym przez socjologów i analityków. To ogromna szansa na zaistnienie dla firmy. Reklamowanie się na portalach daje szeroką paletę możliwości marketingowych płynących z bezpośredniego kontaktu z użytkownikami portalu. Efektem tych działań jest wzrost rozpoznawalności logo firmy lub akcji, jaka organizujemy. To oczywiście, przekłada się na sprzedaż i popularność. Jednocześnie na portalach spotykamy się z rosnącą i wszędobylską konkurencją.

Coraz większa konkurencja

Przestrzeń wirtualna stopniowo zagęszcza się i wypromowanie własnej marki staje się przedsięwzięciem coraz trudniejszym i pochłaniającym coraz więcej pieniędzy i energii. Nie wystarczy wstawić reklamę na portalu, trzeba jeszcze nawiązać interakcję z użytkownikami. Przy coraz większej liczbie banerów reklamowych i tekstów zachęcających użytkownicy portali wykazują coraz większy sceptycyzm i rosnącą niechęć wobec reklam.

Odpowiedni przekaz

Dlatego, aby przebić się przez gęstwinę bannerów i chwytliwych tekstów w rodzaju: „u nas najlepiej” należy stworzyć przekaz możliwie prosty, oczywisty, mający bardziej charakter komunikatu, prostej informacji niż zachwalania pawiego ogona. Użytkownicy portali są bardzo wyczuleni na puste i banalne sformułowania. Postaraj się o znalezienie własnej niszy. Grupy docelowej, która może być najbardziej zainteresowana twoimi usługami czy towarem. Chyba że zależy ci bezpośrednio na poinformowaniu konkurencji o tym, że właśnie masz zamiar ich wykosić.

Poznaj swojego klienta

Chcąc stać się bardziej widocznym trzeba określić dokładnie grupę docelową, osób potencjalnie zainteresowanych produktami twojej firmy. Należy też wykorzystać godziny, kiedy jak największa liczba uczestników jest akurat na portalach. Istotne jest chwytliwe hasło lub fraza złożona ze słów, które kojarzą się z danym zagadnieniem. Jeśli reklamujesz sklep obuwniczy, to określenia butów, jakich właśnie w tym momencie się najbardziej poszukuje, mogą przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów.

sukces w mediach społecznościowych