5 prostych zasad dialogu na blogu

Image: 

5 zasad blogowania

Założenie bloga nie jest zadaniem trudnym. Natomiast założenie ciekawego blogu, który przyciągnie grono zainteresowanych, jest dużo większym wyzwaniem. Wytworzenie czegoś, co jest interesujące w sieci, przy tak dużej konkurencji, jest nie lada wyzwaniem.

Jaki blog odniesie sukces?

Jedynie blog, który ma swoich zwolenników i lojalnych użytkowników będzie cieszył się wzięciem u reklamodawców i tylko taki blog może zacząć zarabiać. Stąd to nie użytkownicy zabiegają o zainteresowanie blogera, ale odwrotnie to bloger potrzebuje akceptacji użytkowników. Wszelkie formy lajkowania świadczą o uzależnieniu blogera od popularności, a nie odwrotnie. To nie internauci potrzebują sympatii blogera, ale to bloger jest złakniony lajków swoich fanów. Ta zależność będąca siłą napędową reklamy jest jednocześnie ciekawym zjawiskiem socjologicznym, który jest kolejnym przedmiotem badań psychologów i socjologów zafascynowanych ideą internetu i portali społecznościowych w ogóle.

Strategia w prowadzeniu bloga firmowego

Kluczową sprawą dla sukcesu strategii jest ocena, gdzie grupa docelowa, do której kierujemy reklamę, spędza najwięcej czasu, jakie ma hobby, jakim językiem się posługuje, co lubi robić. Wszystko to, są wyznaczniki, które pozwalają dotrzeć do grupy docelowej, targetu, potencjalnych klientów naszego ebiznesu. Decyzję o zakupie bowiem podejmuje się najczęściej za namową swoich znajomych lub najbliższych. Potrzebujemy potwierdzenia, akceptacji tego, że nasze wybory są słuszne. Uzyskanie trwałych relacji konsumenta z naszym ebiznesem dobrze rokują na przyszłość. Interakcja daje wymierne korzyści, możemy ją wywołać poprzez oferowanie rabatu, bonusu na kolejne zakupy, trwałego dodatku do obecnych zakupów.

Stały monitoring

Należy sprawdzać ustawicznie, jakie metody przekładają się na pozyskanie klienta. Ustawiczne monitorowanie, trzymanie ręki na pulsie, pozwala na elastyczne podchodzenie do klienta. Należy też dbać o innowacje, gdyż internet nie znosi rutyny, a klienci spragnieni są nowinek. Przestrzegając tych reguł możemy być pewni, że sukces leży na wyciągnięcie ręki. Internet daje ogromne możliwości, tylko trzeba umieć z nich korzystać.

5 zasad blogowania