Integracja Magento z Allegro – jak i dlaczego warto?

Image: 

Integracja Magento z Allegro wydaje się już dzisiaj koniecznością, jeśli tylko prowadzisz sklep internetowy na tej platformie sklepowej i zależy Ci na dodatkowym kanale sprzedaży. Integracja z Allegro nie jest wcale czasochłonna. Jak ją przeprowadzić i dlaczego warto? Odpowiadamy.

Magento a Allegro

Serwis Allegro to miliony transakcji i potencjalnych klientów każdego miesiąca. Odgrywa istotną rolę w polskim e-commerce. Dlatego warto uwzględnić go w swoich działaniach sprzedażowych. Sklep internetowy połączony z Allegro będzie dużo bardziej efektywny. Jeśli dotąd sprzedawałeś osobno produkty na Allegro i osobno w sklepie internetowym, oznacza to, że w praktyce wykonywałeś podwójną robotę. A wszystko można uprościć, jeśli tylko zdecydujesz się na integrację Magento z Allegro. Korzyści okażą się nieocenione, a ich konkretne możliwości zależą od rozwiązania, które wybierzesz.

3 sposoby na integracje Magento z Allegro

Przedstawiamy 3 najpopularniejsze sposoby na integracje z Allegro.

Gotowy moduł Magento

Takim modułem jest Magento 2 Integration Module, który jest dostępny na GitHubie i zapewnia:

  • synchronizację stanów magazynowych w Magento, czyli monitorowanie, aby liczba danego produktu na stanie była taka sama w Magento i na Allegro,
  • powiązanie już istniejących ofert Allegro z produktami w sklepie Magento,
  • import zamówień z Allegro do Magento,
  • wystawianie z poziomu Magento numerów przesyłek dla zamówień z Allegro,
  • publikowanie ofert na Allegro z poziomu Magento.

Można również postawić na AllegroPro, czyli moduł integrujący z Allegro, który pomoże Ci wystawić aukcję, zaimportować zamówienia z Allegro do Magento, a także pozwoli na synchronizację aukcji.

W przypadku gotowych modułów należy pamiętać, że są to na ogół tańsze rozwiązania, ale obarczone ryzykiem błędu podczas instalacji czy niedociągnięciami pod względem funkcjonalności.

BaseLinker – Magento

BaseLinker to system, który zajmuje się integracją dla różnych platform e-commerce – Allegro, Amazon i eBay. Korzystanie z niego opiera się na opłacie abonamentowej. Jej wysokość zależy od liczby zamówień i aukcji w danym tygodniu. Integracja Magento z Allegro jest w BaseLinkerze dwukierunkowa. Zamówienia z marketplace i sklepu mogą być obsługiwane albo w Managerze BaseLinker, albo w panelu Magento. Wśród innych funkcji BaseLinkera można wymienić:

  • stałą synchronizację stanów magazynowych między Magento a Allegro,
  • opcję automatycznego zamykania ofert, gdy towar się skończył, i wznawiania, gdy został uzupełniony,
  • automatyczną synchronizację cen,
  • przekazywanie zamówień z Allegro do Magento.

Dedykowane rozwiązanie

Jeżeli powyższe rozwiązania nie spełniają Twoich oczekiwań, warto zwrócić się na przykład do software house’u specjalizującego się w Magento z prośbą o przygotowanie customowego modułu. Będzie się to wiązać z wyższymi kosztami, ale efekt końcowy okaże się skrojony na miarę.

Integracja Magento z Allegro – podsumowanie

Integracja z Allegro to już dzisiaj niemal obowiązek, aby zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym i zautomatyzować procesy wewnątrz firmy. Do tego celu można wykorzystać różne warianty – najważniejsze, aby dobrze określić swoje oczekiwania i budżet.