Działania reklamowe bez kosztów? Czy to możliwe?

Image: 

działania reklamowe bez kosztów

Internet jest czynny całą dobę, stąd praktycznie każdy biznes, jaki prowadzimy w internecie powinien być dostępny przez dwadzieścia cztery godziny. Z jednej strony zarządzamy własnym czasem pracy w sposób dowolny, ale z drugiej wszystkie ustawienia informatyczne musza być tak ustawione, aby nasz biznes mógł działać przez cały czas.

Aby można było zostawić tam wiadomość, dokonać zakupu czy wybrać towar. Zalety ebiznesu są bardzo wymierne. Nie tracimy czasu ani pieniędzy na dojazdy do pracy. Z każdego miejsca, w którym się znajdujemy możemy uzyskać dostęp z internetem i naszym ebiznesem.

Wysoka konkurencyjność

To tyle korzyści, minusem jest to, że obecnie coraz więcej osób i podmiotów prowadzi interesy w sieci. Robi się ona z punktu widzenia konkurencji, coraz bardziej zatłoczona. Nie wystarczy pojawić się ze swoim pomysłem w sieci, trzeba jeszcze umieć się zareklamować, dać się zauważyć. Stąd coraz większe znaczenie dla ebiznesu ma reklama w sieci. Niestety, jest płatna i to całkiem sporo. Rozwija się bardzo reklama, która można określić jako sąsiedzką. Polega na wzajemnym świadczeniu usług. Ja umieszczę link do twojej strony u siebie na stronie, a ty – na swojej.

Podejście partnerskie

Takie wymienne świadczenie usług i wspieranie się w biznesie, o ile firmy nie są dla siebie bezpośrednią konkurencją. Inną formą reklamowania są media społecznościowe. I tym razem chodzi nie to, aby umieścić tam swój baner z nazwą czy hasłem reklamowym, ale opowiadać znajomym o właśnie wprowadzonym produkcie na rynek, świadczonych usługach. Wystarczy, by znajomi udostępniali dalej takie opowieści, czy wiadomości przemycane w prywatnych informacjach. W niektórych branżach jest to możliwe. Podobnie jak reklamy na blogach, gdzie formą zapłaty nie muszą być pieniądze, ale towar czy usługa. W czasach, gdy coraz trudniej jest prowadzić własną firmę, gdyż koszty jej utrzymania są coraz wyższe, nawet tej internetowej, formy wzajemnego wspierania się są coraz popularniejsze. Ebiznes ma przed sobą przyszłość i z czasem zapewne wzajemne wspieranie nabędzie bardziej sformalizowanych form.

działania reklamowe bez kosztów