4 kluczowe kanały pozyskiwania ruchu w e-commerce

Image: 

kanały pozyskiwania ruchu na strone

Najpopularniejszym kanałem pozyskiwania ruchu wśród polskich sklepów internetowych jest ruch organiczny z Google. Jednak to nie wszystko. Sprytny marketer może skorzystać z wielu narzędzi, które pomogą w komunikacji z potencjalnymi klientami i generowaniu ruchu na sklep.

Ruch darmowy z Google

Standardowo wykonujemy optymalizację głównych podstron pod SEO, aby zdobyły pozycje na konkretne frazy. Jednak nasza strona ma czasami setki a nawet tysiące podstron. Warto wtedy wdrożyć optymalizację long-tail, która według różnych badań będzie odpowiadać za ponad 80% ruchu organicznego. Pamiętaj również o zakładkach "Grafika" i "Filmy w wyszukiwarce. Użytkownicy często z nich korzystają i jeśli dobrze zoptymalizujesz swój content będziesz mógł zwiększyć ilość ruchu.

Porównywarki cenowe

Idealne rozwiązanie dla sklepów, które posiadają atrakcyjne ceny. W Polsce nadal wiele osób korzysta z porównywarek takich jak Ceneo nie tylko dla porównania cen, ale również sprawdzenia opinii na temat danego produktu.

Serwisy społecznościowe

Miliony Polaków spędza swój wolny czas w social mediach. Obecnie w naszym kraju największą popularnością cieszą się Youtube, Facebook i Instagram. Sprawdź czy Twoi konkurenci są na tych platformach i czy odnoszą sukcesy. Jeśli nie to możesz być pierwszy, co pozwoli Ci zbudować przewagę konkurencyjną. Oprócz standardowych postów publikowanych na profilu firmowym, możesz też wykupić reklamę, która w szybki sposób pozwoli Ci dotrzeć do tysięcy, a nawet milionów użytkowników.

Email marketing

Każdy z nas codziennie sprawdza pocztę email. Skorzystaj z dostępnych narzędzi na rynku jak Mailchimp czy Getresponse i umieść zapis na newsletter na stronie swojego sklepu. Użytkownik zapisując się na Twoją listę wyraża zgodę na przesyłanie mu informacji handlowych, dzięki czemu np. co tydzień będziesz mógł wysłać mu email z informacją o promocji, wyprzedaży czy nowościach w sklepie.

kanały pozyskiwania ruchu na strone