Rozwój technologiczny a ebiznes

Image: 

Rozwój technologiczny a ebiznes

Jeszcze się dobrze nie przyzwyczailiśmy do kupowania w wirtualnych sklepach, sprawdzania cen na portalach porównujących, a elektronika znowu zrobiła krok naprzód. Wirtualna rzeczywistość rozwija się tak błyskawicznie, że trudno ją dopędzić. Ze wszelkich internetowych firm i usług można korzystać też używając mobilnych urządzeń elektronicznych. I tak, zakupów i operacji bankowych można dokonać w komórce lub na tablecie czy ipadzie. Jadąc autobusem możemy zarządzać swoją firmę, dokonując ustaleń z kontrahentami, sprawdzając stany magazynowe, czy zlecając wysyłkę towaru. Możliwość, jakie daje wirtualna przestrzeń, są rzeczywiście nieograniczone, i systematycznie nas one zaskakują.

Zakupy mobilne

Robienie zakupów przez internet nie jest już nowością, ani rzeczą niezwykłą. Natomiast kupowanie czegokolwiek za pomocą komórki to otwieranie się na nowe możliwości i ułatwienia związane z internetem. Tego typu rozwiązania stawiają też przed ebiznesami nowe wyzwania. Konieczne są rozwiązania programowe umożliwiające działanie na wielu polach, o nieco różnym oddziaływaniu, trzeba się programowo dostosowywać do programów informatycznych, jakie są obsługiwane przez telefony komórkowe. Te wszystkie nowoczesne rozwiązania generują prawie nieograniczone zapotrzebowanie na informatyków i programistów. To oni zarządzają obecnie kompatybilnością różnych urządzeń i od ich elastyczności i wiedzy zależy tempo rozwoju naszego korzystania z internetu. Na różnych płaszczyznach. Tempo życia wymusza na nas niektóre rozwiązania, wygoda i cywilizacja podpowiadają, jak uczynić wiele spraw jeszcze łatwiejszymi do zrealizowania.

Internet zmienia rzeczywistość

Internet daje swobodę działania i przeogromne możliwości kontaktów i rozwoju dla ebiznesu. Korzystanie z różnych urządzeń elektronicznych zwiększa siłę oddziaływania internetu. Praktycznie dotyczy on obecnie każdej sfery życia. Pozostaje otwarte dzisiaj pytanie, czy kiedyś siła ciężkości przenosi się w świat wirtualny i do konwencjonalnych firm czy sklepów będziemy chodzić jedynie sporadycznie.

Rozwój technologiczny a ebiznes